Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 11.11.2016.

Vodič kroz događanja na Interliberu: Subota, 12. 11.
Održava se
12.11.2016. u 10:30h

U subotu ćemo na Interliberu saznati tko je ovogodišnji dobitnik nagrade OVCA U KUTIJI za najbolju hrvatsku slikovnicu, a također ćemo upoznati dobitnike VBZ & Tisak media nagrade za najbolji neobjavljeni roman 2016. (Lada Vukić i Ivica Ivanišević).

Knjige će potpisivati i družiti se s posjetiteljima: Slavenka Drakulić, Stipe Božić, Kristian Novak, Jasna Horvat, Miro Gavran, Pavao Pavličić, Julijana Matanović, Goran Tribuson, Tomislav Torjanac, Anita Šupe, Milana Vlaović, Edi Matić, Davor Mandić, Ivica Ivanišević, Marina Vujčić, Dubravko Jelačić-Bužimski...

Izdvajamo i program Tin Ujević, Pobratimstvo lica u svemiru u izvedbi Roberta Kurbaše.

GLAVNA POZORNICA, paviljon 6

10:30 Predstavljanje slikovnice za djecu "Plava ŽU ŽU" i "ŽU ŽU, ne žuri-oprez u prometu", Biblioteke Žu Žu
Autori: Milan Blažeković i Koraljka Zdunić
Organizator: Laurana
 
11:00 Predavanje: Prvi školski pravopis hrvatskog jezika
555 jezičnih savjeta
Organizator: Institut za hrvatski jezik  
 
12:00 Uđite na kinesko izdavačko tržište na Međunarodnom sajmu knjiga Peking
Organizator: Exhibition center i Beijing international book fair (BIBF)
 
12:45 Nagradni kviz
Organizator: Zagrebački velesajam  
 
13:00 Predstavljanje knjige Mire Radalja, "Knjiga i nakladništvo u odnosima s javnošću"
Organizator: Hrvatska sveučilišna naklada
 
13:30 Predavanje: "Žena u islamu: otklanjanje vela predrasuda"
Gost: Karlo Brunović
Organizator: Ahmadija muslimanski džamat Hrvatska
 
14:00 Promocija edukativne igre za vježbanje pamćenja koncentracije za darovitu djecu i djecu s teškoćama koncentracije "Karte pamćenja" autorice Sonje Jarebice  
Organizator: Naklada Nika         

14:30 Predstavljanje trilogije knjiga autorice Natali Luks:
"Duhovna ekonomija", "Svjesni izbor", "Financijska inteligencija"
Organizator: Puni potencijal
 
15:00 Predstavljanje slikovnice "Stihobasne"

Radionica: Što mravi znaju o ljubavi?
Organizator: Foma
 
16:00 Predstavljanje knjige "Priče iz matematike" autora Branimira Dakića
Organizator: Element
 
16:30 Predstavljanje knjige Izvan okvira 2: "Promjena od kompetentnog pojedinca do kompetentne zajednice učenja" autorice Edite Slunjski
Organizator: Element
 
17:00 Promocija knjige "Protiv nadnaravnoga: Razmišljanja o istini, znanosti i knjigama", autora Daria Hrupeca
Sudjeluju: Dario Hrupec, Ivan Gušić, Saša Ceci i Pero Kvesić
Organizator: Nakladnik Kruzak
                                              
17:30 Predstavljanje knjige [psi]
Autor knjige Eros, prezenter Bojan Maroševič
Organizator: Puro nekretnine
           
18:00 Dodjela nagrade OVCA U KUTIJI za najbolju hrvatsku slikovnicu
Organizator: Knjiga u centru                                                 
 
19:00 Predavanje Semira Osmanagića

GALERIJA PAVILJONA 5

10:00 - 11:30 Radionica kineske društvene igre Go
Organizator: Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu

11:30 - 13:00 Radionice stripa za djecu
Organizator: CRŠ/Crtani romani šou
 
16:00 Predstavljanje pobjednika VBZ & Tisak media nagrade za najbolji neobjavljeni roman 2016. (Lada Vukić: "Specijalna potreba" i Ivica Ivanišević: "Knjiga žalbe")
Sudjeluju: Lada Vukić, Ivica Ivanišević, Drago Glamuzina i članovi žirija

17:00 Zabavna lektira: Ivana Brlić Mažuranić - Šuma Striborova
Organizator: Laboratorij zabave

17:30 - 19:00 Radionice stripa za djecu
Organizator: CRŠ/Crtani romani šou

ŠTANDOVI IZLAGAČA:

ALFA / paviljon br. 5.

10:00 - 10:30 1800 Seconds of English!  - nagradna igra za osnovnoškolce
Pobjednički tim osvaja nagradni bon u iznosu od 300 kn (za protuvrijednost u knjigama po sniženim interliberskim cijenama).

11:00 - 11:30 Priznanje za znanje! - nagradna igra za osnovnoškolce
Pobjednički tim osvaja nagradni bon u iznosu od 300 kn (za protuvrijednost u knjigama po sniženim interliberskim cijenama).

Alfini književni susreti - Ponovno otkrivamo čitanje!
18:00 Izdavačka kuća Alfa i istaknuti književnik Želimir Hercigonja pozivaju vas na Alfine književne susrete, gostuje: Dubravko Jelačić-Bužimski


CHINA NATIONAL PUBLICATIONS IMPORT & EXPORT (GROUP) CORPORATION paviljon 6 / štand 13b

14:00 Razgovor autora Xu Zechen i književnice i teoretičarke kulture Jasne Horvat


CERES, paviljon 6

10:30 - 12:30 Promocija i potpisivanje knjige "Iskrica", autora Branimira Farkaša


FRAKTURA paviljon 5 / štand 9b

18:00 Druženje s autorom i potpisivanje knjiga: Slavenka Drakulić


HENA COM, paviljon 6 / štand 10b

Susreti s autorima koji će potpisivati svoje knjige i razgovarati s čitateljima:
12:00 Milana Vlaović
16:30 Edi Matić i Davor Mandić
18:00 Ivica Ivanišević i Marina Vujčić
 

JESENSKI TURK paviljon 5/ štand 4d

11:00 - 13:00 Anita Šupe, autorica knjiga "Istine i laži o hrani" i "Prve hrvatske LCHF  kuharice" i Helena Jakoliš, autorica kuharice "Zdravo i slasno bez glutena", potpisuju knjige i odgovaraju na pitanja o prirodnoj bezglutenskoj prehrani.

17:00 - 19:00 Predstavljanje: "Velika knjiga o prehrani i njezi djece"
Knjigu koja promiče povratak prirodnom uzgoju, prirodnoj, industrijski neprerađenoj prehrani i netoksičnim načinima tretiranja bolesti, predstavljaju Anita Šupe i Domagoj Džojić, prevoditelj knjige i predstavnik Zaklade Weston Price.


MOZAIK KNJIGA paviljon 5 / štand 4

11:00 – 12:00 Miro Gavran - druženje s autorom, potpisivanje knjiga, predstavljanje najnovije knjige "Nekoliko ptica i jedno nebo".

12:30 – 13:30 Mihaela Devescovi - predstavljanje knjiga "Slatke strasti" i "Sirova hrana" uz pripremu recepata i degustaciju hrane

14:00 Tomislav Torjanac - druženje s ilustratorom, potpisivanje knjiga

15:00 Zajedničko druženje autora: Pavao Pavličić, Julijana Matanović i Goran Tribuson


NAKLADA LJEVAK paviljon 5 / štand 2c

16:00 Druženje s autorom i potpisivanje knjiga: Jasna Horvat


NAKLADA OCEANMORE paviljon 5 / štand 11c

12:00 - 14:00 Kristian Novak potpisuje svoju novu knjigu "Ciganin, ali najljepši", druženje s autorom
 

ŠKOLSKA KNJIGA paviljon 5/ štand 3C i 1C

Program za djecu i mlade:
10:30 - 12:00 Radionica Robotika i automatika – Praktična primjena u igri i stvarnosti
Radionicu će voditi Petar Dobrić, Ivica Kolarić i Paolo Zenzerović.

Program za odrasle:
12:00 Digitalna riznica hrvatskoga jezičnog blaga
Predstavljanje novih digitalnih rječnika Školske knjige vodit će Miroslava Vučić, a sudjelovat će Ante Žužul, Ljiljana Jojić, koordinatorica projekta i Krešimir Serdarušić.

13:00 Povijest hrvatske diplomacije I. dio, Darko Bekić
Knjigu će predstaviti Ante Žužul, Franjo Šanjek, autor Darko Bekić, Davorin Rudolf i urednik Deniver Vukelić.

15:00 Alkalna prehrana, Stephan Domenig
U tajne alkalne prehrane i njezine dobrobiti za ljudsko tijelo uvest će nas Lejla Kažinić Kreho i urednica Miroslava Vučić. Alkalni će se napitci moći degustirati.

15:45 Kineska kuharica, Jeremy Pang, Sushi, Carla Bardi i majstor sushija Ikuei Arakane. Najpoznatiji hrvatski chef Mate Janković upoznat će vas s tajnama i blagodatima kineske i japanske kuhinje.

16:30 Zlata vrijedni savjeti, fra Juro Marčinković
Knjigu korisnih savjeta za zdrav život i uredan dom predstavit će Ante Žužul, Karolina Vidović Krišto, Dinka Juričić, autor fra Juro Marčinković i urednica Miroslava Vučić.

18:00 Tin Ujević, Pobratimstvo lica u svemiru
u izvedbi Roberta Kurbaše


V|B|Z, paviljon 5

13:00 Susret i razgovor s autorom te potpisivanje knjiga:
Stipe Božić: K2 – Trijumf i tragedija

– Komentari –

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –