Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: MV Info • 06.10.2005.

Novo Zagrijavanje do 27!
Održava se
07.10.2005.

Jesen je i sprema se nova serija čitanja u Bogdanu Ogrizoviću! U petak, 07.10. 2005., u standardno vrijeme od 19.30 sati na starom proslavljenom mjestu (Preradovićeva 5, Zagreb) i uz isti prastari voditeljski par (S. Mraović/ R. Simić) svojim tekstovima i razgovorom ugodnim predstavit će se:

Dubravka Bogutovac, apsolventica kroatistike, pjesnikinja koja je, kako sama kaže, karijeru započela još u 4. godini antologijskim stihovima: «Stalno me pitaju/ kako se zovem/ odgovora nema/ nikada».

Luka Ostojić, jedan od najmlađih sudionika Zagrijavanja do 27 ikad! 18-godišnjak koji je punim sprintom startao iz Booksine radionice kreativnog pisanja (voditelj maestro Z. Ferić), a priča mu je objavljena u zborniku «Ekran priče» (2003).

Mima Simić koja je nedavno objavila hvaljeni prozni prvijenac «Pustolovine Glorije Scott» (2005), a u dokolici šokira svekoliku domaću javnost likom, djelom i guerilla-obiteljsko-terorističkim-bandom «Drvena Marija».

I naposlijetku Krešimir Mićanović, autor također hvaljene, nedavno objavljene knjige priča «Treba se kretati» (2005), koji je pjesme i priče objavljivao u hrvatskim i stranim časopisima, a tekstovi su mu uvrštavani u različite antologije i panorame suvremene hrvatske književnosti. Tekstovi su mu prevođeni na slovenski, makedonski, njemački, engleski, češki, mađarski, poljski i španjolski jezik. Objavio: «Dok prelazim asfalt» (poezija, 1988), «Vrtlar» (proza, 1994), «Treba se kretati» (proza, 2005).

Zagrijavanje do 27 je projekt knjižnice Bogdana Ogrizovića i Ureda za kulturu grada Zagreba, koji za cilj ima otvaranje prostora kreativnosti i afirmacije mladih autora ostvaren je uz medijsko pokroviteljstvo T-portala, a tijekom 2004. i 2005. u sklopu Zagrijavanja do 27 zagrebačkoj je književnoj publici predstavljeno više od 50 pjesnika i prozaika mlađe generacije, rame uz rame s priznatim & poznatim domaćim književnicima poput Zorana Ferića, Ede Popovića, Branka Čegeca, Borivoja Radakovića, Marinka Kovačeca...

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –