Petak na Interliberu : Dan 4
Održava se
16.11.2012.
16.11.2012.
Svoje će knjige predstavljati: Radovan Marčić, Vlado Štefančić, Roman Simić Bodrožić, Kalman Žiha, Boris Magaš… družiti se s publikom i potpisivati knjige Nives Opačić, Marko Šelić Marčelo, Jasmina Rodić…
John Grinder i Carmen Bostic St.Clair, osnivači NLP-a i New code NLP-a predstavit će i potpisivati knjigu "NLP New Code“, a također će najaviti New Code NLP Kongres koji će se održati u Zagrebu.
Austrijski znanstvenik Arnold Hanslmeier predstavit će svoju knjigu "Svemirske katastrofe", a švicarski znanstvenik Arnold Benz održat će kraće izlaganje "O astrofizici i teologiji stvaranja" pri čemu će biti riječ o njegove tri knjige "Budućnost svemira“, "Baca li Bog kockice" i "Darovani svemir".
Također će se održati svečano uručenje književne nagrade "KOČIĆEVO PERO", a za one koji će možda malo i ogladniti, sutra kuha uživo Ana Ugarković.
PROGRAM DOGAÐANJA 16. 11. 2012., PETAK
Program na pozornici u paviljonu 6:
10:30 - 11:00 sati
Predstavljanje tiskanog izdanja "Osobni arhivski fond: Vesna Parun - analitički inventar"
Organizator: Hrvatski državni arhiv
11:00 - 12:00 sati
Okrugli stol s temom "Časopisi u školskim knjižnicama: koliko se čitaju, koriste i cijene?"
Organizator: Hrvatska udruga školskih knjižničara
12:00 - 13:00 sati
KOČIĆEVO PODNE
Svečano uručenje književne nagrade "KOČIĆEVO PERO"
Organizator: Zadužbina “Petar Kočić”, Banja Luka
13:00 - 13:30 sati
"Slikovnica kroz vrijeme: igračka ili umjetničko djelo?" autorice Tamare Teković
13.30 sati
Promocija knjige "NLP New Code"
gosti: osnivač NLP-a John Grinder i Carmen Bostic St. Clair
Organizator: Veble commerce
14.30 - 15.00 sati
Promocija knjige "Sinu bez sinova“, autor Srđan Sandić
Organizator: Naklada Sandorf
15:00 - 15:30 sati
Dodjela priznanja izlagačima za uspješnost nastupa na sajmovima Interliber i ZimSki Show
15.30 - 16.00 sati
"A šta sam ja sjeckana jetrica“ i "Povratak u školu“ - inspirirajući dokumentarni filmovi
Organizator: Udruga Krijesnica
16:30 - 17:00 sati
Paul Lawrence: "Atlas biblijske povijesti". Predstavlja Darko Tepert, prevoditelj knjige.
Organizator: Kršćanska sadašnjost
17:00 - 17:30 sati
"Rješavanje problema programiranjem u Pythonu", Leo Budin, Predrag Brođanac, Zlatka Markučić, Smiljana Perić
Organizator: Element
17:30 - 18.00 sati
Aleksandar Stojanović: "Elementi računalnih programa s primjerima u Pythonu i Scali"
Organizator: Element d.o.o.
18:00 - 18:30 sati
Promocija putopisa "Do posljednjeg sloja - u bespuću Himalaje“, autor Kalman Žiha
18:30 - 19:00 sati
Promocija edukativne igre za djecu i roditelje
Organizator: Renata Capponi
19:00 - 19:30 sati
Predavanje sa temom: "Brainfitness - Kako osloboditi potencijale svog mozga“
uz promociju Brainfitness tečajeva i Superinstrukcija
Organizator: Idea Edukacije d.o.o.
19:30 - 20:00 sati
Paul Lawrence: "O astrofizici i teologiji stvaranja"
- Susret s Arnoldom Benzom, profesorom astrofizike na Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) u Zürichu.
Organizator: Kršćanska sadašnjost
20:00 - 20:30 sati
Promocija engleskog izdanja "Vodiča kroz hrvatske muzeje i zbirke – Guide to Croatian Museums and Collections 2012"
Sudjeluju: Vlasta Klarić, Dubravka Osrečki Jakelić
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar
AUTORSKI KUTAK (paviljon 6)
16.30 sati
Radovan Marčić "Uživajte sa mnom!" (V.B.Z.)
Vodeći domaći Masterchef potpisuje svoju upravo objavljenu knjigu sa "100 nezaboravnih recepata i priča o hrani"
16.30 sati
Vlado Štefančić "Zabavljač" (V.B.Z.)
Legendarni redatelj potpisuje priču o svom životu i radu…
ŠTAND NAKLADE LJEVAK (paviljon 5)
18.00 sati
Jasmina Rodić "Dnevnik solerice"
Druženje s kolumnisticom Cosmopolitana i potpisivanje njezinog romana prvijenca.
ŠTAND V.B.Z.-a (paviljon 5)
18.00 sati
Radovan Marčić "Uživajte sa mnom!“
Gastronomske priče
PROFILOV ŠTAND (paviljon 5)
12 sati
Predstavljanje knjige Danice Juričić Spasović "Volim džudo, volim Sandru"
Razgovaraju Danica Juričić Spasović i Jelena Bevandić
17 sati
Kuhanje uživo s Anom Ugarković
18.30 sati
Predstavljanje nove zbirke priča Romana Simića Bodrožića "Nahrani me"
Razgovaraju Roman Simić Bodrožić i Milan Majerović Stilinović
ALGORITAM (paviljon 5)
17.00
Marko Šelić Marčelo
Potpisivanje knjige
MATICA HRVATSKA (paviljon 6)
18 sati
Druženje s Nives Opačić
ŠTAND ŠKOLSKE KNJIGE (paviljon 5)
13.00 sati
"Školski rječnik hrvatskoga jezika"
Nakladnici: Školska knjiga i Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje. Knjigu će predstaviti: predsjednik Uprave Školske knjige Ante Žužul, Željko Jozić, Dunja Brozović Rončević, Lana Hudeček, Milica Mihaljević i urednica Anuška Nakić.
15.00 sati
"Svemirske katastrofe" Arnolda Hanslmeiera
Knjigu će predstaviti: autor Arnold Hanslmeier i urednica Jelena Lončarić
16.00 sati
Predstavljanje serije knjiga "Znanstvenici za mlade": Galileo, Edison i Newton
Knjige će predstaviti: Dario Hrupec i urednica Emica Calogjera Rogić
16.45 sati
"Mala škola"
Radionica za predškolski odgoj
Voditeljica radionice: Sunčana Šmaguc Arbanas
17.30 sati
"Arhitektura – pristup arhitektonskom djelu" akademika Borisa Magaša
Knjigu će predstaviti: predsjednik Uprave Školske knjige Ante Žužul, recenzenti akademik Andrija Mutnjakovic, Ivan Juras, Karin Šerman, autor akademik Boris Magaš i urednica Jasna Matekalo Draganović
FRANCUSKA, ZEMLJA GOST (paviljon 6)
18:00
Prijem s francuskim nakladnicima