Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 16.03.2012.

Bookvica u znaku Kalendara maja
Održava se
19.03.2012.

Splićani pripremite se na smak svijeta, u goste vam dolazi ZORAN FERIĆ!

Jedan od najznačajnijih suvremenih hrvatskih književnika splitskoj publici će se predstaviti u sklopu književnog programa Bookvica, u ponedjeljak 19. ožujka 2012. s početkom u 21 sat, u klubu Quasimodo (Gundulićeva 26/II).

Ferić će prvom redu predstaviti svoj najnoviji, dugo iščekivani roman „Kalendar Maja“ (Profil, 2011.), koji već tjednima vodi na ljestvicama najprodavanijih knjiga u Hrvatskoj, a zaradio je i superlative književnih kritičara, koji su ga prozvali njegovim najzrelijim djelom dosad te „iznimnim romanom koji u svim aspektima daleko nadmašuje ono što smatramo hrvatskim proznim standardom“ (Jagna Pogačnik, Jutarnji list).

Osim o najnovijoj knjizi, s voditeljicom Bookvice, Patricijom Vodopijom, Ferić će popričati i o nekim drugim aktualnim temama vezanim uz knjige, čitanje, status pisca i kulturnu politiku.

Kao što je već običaj u Bookvici, i publika će dobiti priliku postavljati pitanja, netko će od posjetitelja dobiti knjigu na dar, a u nastavku večeri slušat će se glazba po izboru gostujućeg autora.

O autoru:

Zoran Ferić rođen je 1961. godine u Zagrebu. Diplomirao je jugoslavistiku na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i od 1994. godine profesor je hrvatskog jezika u zagrebačkoj XVIII. gimnaziji. Priče objavljuje u časopisima i novinama od 1987. godine, ali prvu knjigu priča, „Mišolovka Walta Disneya“, objavio je tek 1996. u zagrebačkoj Nakladi MD. Deset godina poslije za nju je dobio nagradu „Dekada“. Za drugu knjigu priča, „Anđeo u ofsajdu“ (Naklada MD, 2000.), dobio je nagradu „Ksaver Šandor Gjalski“ te „Nagradu Jutarnjeg lista“. Prvi roman, „Smrt djevojčice sa žigicama“ (Naklada MD) objavio je 2003., a drugi, „Djeca Patrasa“ (biblioteka Premijera Jutarnjeg lista) 2005. Godine 2003. objavio je zbirku kolumni iz „Nacionala“ pod naslovom „Otpusno pismo“ (Profil). Knjige su mu prevedene na njemački, engleski, poljski, ukrajinski, slovenski i talijanski jezik.

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –