Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 12.03.2012.

Je li pitka voda za Hrvatsku prijetnja ili prilika?
Održava se
13.03.2012.

Je li pitka voda za Hrvatsku prijetnja ili prilika, zbog čega je pitka voda najvažniji hrvatski prirodni resurs?

Odgovore saznajte na promociji knjige Anđelka Brezovnjačkog „Mitovi i činjenice o pitkoj vodi“ (AGM, 2012), koja će se održati u utorak 13. ožujka 2012. u 18:00 sati u dvorani Tribina grada Zagreba, Kaptol 27.

Zbog bogatstva vodom Zemlju često nazivaju plavim planetom. Međutim, svega oko 2,5 posto vode na Zemlji je slatkovodno, od čega je čak 70% zarobljeno u ledenim površinama Arktika i Antarktike. Zemljanima za uporabu ostaje svega 0,75% posto vode na planetu, no i te su količine neravnomjerno raspoređene pa već danas 1,2 milijarde ljudi ne raspolaže dovoljnim količinama pitke vode!

Je li pitka voda za Hrvatsku prijetnja ili prilika, zbog čega je pitka voda najvažniji hrvatski prirodni resurs? Kao slabije nastanjena europska zemlja s bogatim i relativno čistim vodenim resursima Hrvatska je u prilici računati s vodom kao strateškim čimbenikom razvoja i ključnom točkom identiteta.

A kako postići takvu sliku Anđelko Brezovnjački razlaže kroz odgovore na šest pitanja, uz četiri scenarija i dva komentara.

Sudjeluju:

doc.dr. Božo Skoko,
prof.dr.sc. Vlatko Cvrtila,
nakladnik Bože Čović,
i autor Anđelko Brezovnjački.

Mr. sc. Anđelko Brezovnjački (1980) završio je studij novinarstva i poslijediplomski studij Međunarodnih odnosa na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Karijeru je započeo u konzultantskoj kući Hauska & Partner, a nastavlja je 2005. u tvrtki Blitz Film & Video kao voditelj odnosa s javnošću. Od 2007. zaposlen je u Millenium promociji kao savjetnik za odnose s javnošću i voditelj analitike. Suradnik je magazina Poslovni savjetnik, član Society of Competitive Intelligence Professionals (SCIP), Hrvatske udruge za odnose s javnošću (HUOJ) i Matice hrvatske. Autor je knjige „Put do slave i bogatstva“ (2009), koja donosi portrete 50 vodećih svjetskih menadžera u posljednjih desetak godina.

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –