Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 14.11.2018.

Program događanja na Interliberu 2018. - dan 3.
Održava se
15.11.2018. u 10h

Iz program na Interliberu u četvrtak 15. studenog izdvajamo Premium program ZNK i panel diskusiju na temu "Izazovi prevođenja" o kojoj će razgovarati članovi Društva hrvatskih književnih prevodilaca Dalibor Joler, Ivana Jandras Szekeres i Sara Profeta, uz moderaciju Mirne Šimat.

U sklopu Premium programa održat će se i proglašenje 13 sudionika šireg izbora za Nagradu Fric, uz sudjelovanje Biljane Romić, Borisa Rašete, Hane Jušić, Igora Vikića, Dubravka Lepušića, Hrvoja Klasića i Krune Lokotara.

Svoje će knjige predstavljati: Oleg Maštruko, Martina Mlinarević Sopta, Jurica Pavičić, Frane Herenda, Mladen Kopjar, Mani Gotovac, Mirela Španjol-Marković, ruski dječji pisac Maxim Osipov... a održat će se i predstavljanje monografije na hrvatskom i engleskom jeziku "Šezdesete u Hrvatskoj – Mit i stvarnost".

PAVILJON 6 - GLAVNA POZORNICA

10:00-12.00 Kviz znanja za učenike osnovnih i srednjih škola
Organizatori: Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam

12:00 Croatia records predstavlja DVD izdanje "Izgubljeno dugme"

13:00-14:00 Predstavljanje knjige i druženje s autorom Mladenom Kopjarom
Organizator: Naklada Ljevak

14:30-15:15 Susret s ruskim autorom Maximom Amelinom
Ruski pjesnik, esejist, prevoditeljem i urednik Maxim Amelin predstavit će knjigu "Gorgonin konj".
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia

15:15-16:00 Susret s ruskim dječjim piscem Maximom Osipovim
Promocija knjige "Kamen, škare, papir"
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia

16:00-16:30 Predstavljanje kataloga "Valpovački vlastelini Prandau-Normann"
Organizatori: Muzej likovnih umjetnosti, Muzej Slavonije Osijek, Državni arhiv u Osijeku, Muzej Valpovštine uz podršku Muzejskog dokumentacijskog centra

16:30-17:00 Prezentacija portala www.ebook024.com
Organizator: Mate

17:00-17:30 Predstavljanje poslovnog priručnika "Najjači si kad si svoj“, autorice Kristine Ercegović" i "Drugi peron, četvrti kolosijek“, autorice Mirele Španjol-Marković
Organizator: Naklada Nika

17:30-18:00 Prezentacija slikovnica
Autorica Dijana Merey Sarajlija predstavit će slikovnice "Ovca koja je željela puno novca", "Prase koje je mislilo samo na se", treći nastavak serije knjiga za djecu "Što mravi znaju o ljubavi"
Organizator: Dijana Merey Sarajlija

18:00-19:00 Premium program ZNK
Predstavljanje knjige Gail Honeyman "S Eleanor Oliphant je sve u redu" (Naklada Znanje)
Sudjeluju: Mirna Šimat, Dean Trdak

19:00-20:00 Premium program ZNK
Proglašenje 13 sudionika šireg izbora za Nagradu Fric

Sudjeluju: Biljana Romić, Boris Rašeta, Hana Jušić, Igor Vikić, Dubravko Lepušić, Hrvoje Klasić, Kruno Lokotar

GALERIJA PAVILJONA 5

10:00-11:00 Druženje s autoricom Sanjom Pilić uz potpisivanje knjiga
11:00-12:00 Druženje s autoricom Sanjom Polak uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga

15:00-17:00 Premium program ZNK
Panel diskusija: Izazovi prevođenja

Sudjeluju: Mirna Šimat – moderatorica – urednica u Znanju, prevoditeljica s francuskog jezika, članica DHKP; Dalibor Joler – prevoditelj s njemačkog jezika, član DHKP, profesor jezika u zagrebačkoj 1. gimnaziji; Ivana Jandras Szekeres, prevoditeljica s engleskog i španjolskog, također član DHKP, dobitnica nagrade DHKP "Josip Tabak" za najbolji prijevod publicistike 2016.; Sara Profeta – prevoditeljica sa švedskog jezika, član DHKP, na FFZG drži vježbe iz književnog prevođenja

17:00-18:00 Uvodno predavanje o Knjizi znanja
Nakladnik: CDS Bond

18:00-19:00 Premium program ZNK
Predstavljanje knjige Olega Maštruka "Zapisi s drugog krova svijeta“
(Fokus komunikacije)
Sudjeluju: poznati hrvatski IT-novinar, urednik i avanturist Oleg Maštruko i novinar Petar Štefanić

19:00-20:00 Premium program ZNK
Predstavljanje knjige Martine Mlinarević  "Huzur"

Sudjeluju: Martina Mlinarević Sopta i Sandra Pocrnić Mlakar, voditeljica

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENIM PROSTORIMA NAKLADNIKA

18:00-19:00 Druženje s Krešimirom Mišakom
 

12:00-13:00 Nika Ilčić - druženje s fanovima 
17-godišnakinja koja obara rekorde svojim YouTube kanalom, a nedavno je objavila i knjigu naziva "Planet Nika", družit će se s fanovima i potpisivati knjigu.
 

12:00 Jurica Pavičić, "Knjiga o jugu" 
Razgovaraju autor knjige Jurica Pavičić i urednica Adriana Piteša 

17:00 Mani Gotovac, Fališ mi (i dalje)
Razgovaraju autorica knjige Mani Gotovac, glumica Judita Franković i urednica Adriana Piteša 

18:00 Frane Herenda, "Soba 909" 
Razgovaraju autor knjige Frane Herenda i urednica Adriana Piteša
 

​10.00 "Smib", časopis za učenje i zabavu 
"Atlas pustolovina", Rachel Williams 
Časopis i knjigu predstavit će urednice Snježana Marić i Emica Calogjera Rogić.

12.00 "Deutsch lernen – so einfach geht's", Nataša Košuta
Gramatiku njemačkog jezika za osnovnu školu predstavit će Ana Šenjug Golub, Nataša Košuta i urednica Irena Horvatić Bilić.

13.00 "Šezdesete u Hrvatskoj – Mit i stvarnost" / "The Sixties in Croatia – Myth and Reality", skupina autora
Monografiju na hrvatskom i engleskom jeziku predstavit će Ante Žužul, Miroslav Gašparović, Zvonko Maković, Ana Lederer, Krešimir Nemec, Tomislav Šakić i urednice Vesna Ledić, Adriana Prlić i Miroslava Vučić

15.00 Priča o orkestru
"Četiri godišnja doba", Katie Cotton
"Orašar", Katy Flint
Knjige će predstaviti Željka Horvat-Vukelja i urednica Emica Calogjera Rogić uz nastup učenika Glazbene škole.

16.00 Program predstavljanja novih naslova Školske knjige i Lumen izdavaštva.

18.00 "Lacan: Imaginarna jedinstvenost subjekta nasuprot autentičnom Ja", Ladislav Pavić
Knjigu će predstaviti Nikolina Palašić, Željka Matijašević, Ladislav Pavić i urednica Miroslava Vučić. Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

– Komentari –

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –