Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 01.05.2010.

Ruski filozof Mihail Riklin predstavlja knjigu 'Komunizam kao religija'
Održava se
03.05.2010.

Jedan od najpoznatijih suvremenih ruskih filozofa i intelektualaca Mihail Riklin gostovat će na Festivalu Subverzivnog filma gdje će u razgovoru sa svojim hrvatskim izdavačem Seidom Serdarevićem iz Frakture predstaviti svoju novu knjigu "Komunizam kao religija".

Gost konferencije "Kolaps neoliberalizma i ideja socijalizma danas" knjigu će predstaviti u ponedjeljak 3. svibanj 2010. u 18 sati u Kinu Europa u Zagrebu, što ćete moći pratiti i putem video priloga na t-portalu.

O knjizi:

Knjiga "Komunizam kao religija" jednog od najpoznatijih suvremenih ruskih filozofa, Mihaila Riklina, bavi se danas, u vrijeme velikih promjena i velikih kriza, od ekonomskih, ekoloških, vjerskih do političkih, iznimno zanimljivom i poticajnom temom komunizma,
a posljedično i drugim velikim ideologijama dvadesetog stoljeća, kao zamjenom za religiju.

Mihail Riklin rođen je 1948. u Sankt Peterburgu. Jedan je od najpoznatijih i najutjecajnijih suvremenih ruskih filozofa i intelektualaca. Osim osebujnog spajanja novije zapadne filozofije s ruskom stvarnošću, Riklin je jedan od najjačih glasova protiv novih totalitarističkih mjera u današnjoj Rusiji. Magistrirao je i doktorirao u Moskvi. Krajem osamdesetih godina sa suprugom i književnicom Anom Aljčuk osnovao je društvo “Rama”, u kojem su se okupljali mnogi konceptualisti.

Zbog knjige Zakon džungle: ruska kultura u doba dirigirane demokracije, o izložbi Oprez: Religija!, Riklin i njegova supruga bili su u središtu skandala u Rusiji. Ana Aljčuk misteriozno je nestala početkom 2008. u Berlinu i od tada joj se gubi svaki trag.

Mihail Riklin radi kao profesor na Sveučilištu Humboldt u Berlinu. Član je newyorške akademije znanosti, učenik je Meraba Mamardašvilija, bio je asistent Jacquesa Derridae, prevodi suvremenu francusku i njemačku filozofiju na ruski, predaje na različitim europskim i američkim sveučilištima. Godine 2008. dobio je Mirovnu nagradu na sajmu knjiga u Leipzigu.

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –