Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: MV Info • 17.01.2006.

U potrazi za identitetom
Održava se
18.01.2006.

Golden marketing-Tehnička knjiga i Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu s osobitim Vas zadovoljstvom pozivaju na predstavljanje knjiga prof. dr. sc. Josipa Balobana i suradnika - "U potrazi za identitetom : Komparativna studija vrednota : Hrvatska i Europa" i "In search of identity : A Comparative Study of Values : Croatia and Europe".

Promocija će se održati 18. siječnja 2006. (srijeda) u 13 sati u Hrvatskom novinarskom domu u Zagrebu, Perkovčeva 2 (velika dvorana).

O knjigama će govoriti: prof. dr. sc. Gojko Bežovan, prof. dr. sc. Alojzije Hoblaj, prof. dr. sc. Ivan Rogić i prof. dr. sc. Josip Baloban.

O knjizi:

Knjiga "U potrazi za identitetom" je rezultat komparativnog znanstvenog istraživanja European Values Study (EVS) provedenog 1999/2000. godine u kojem su sudjelovale 32 europske zemlje, među kojima i Hrvatska. To je istraživanje dalo mogućnost da se usporede temeljne vrednote hrvatskog naroda s vrednotama naroda u državama zapadne i istočne Europe. U ovom interdisciplinarnom istraživanju sudjelovali su teolozi, sociolozi, psiholozi i politolozi. U skladu s tim istaživale su se kategorije: religija i moral, društvo i politika, brak i obiteljski život, uloga spolova, rad i slobodno vrijeme, seksualnost i obrazovanje.

U ovoj knjizi ide se korak dalje jer se analizira hrvatska društvena zbilja u kontekstu europskog okruženja, odnosno po prvi puta se aktualiziraju neke dimenzije društvene zbilje, koje su dosad bile zanemarene u društvenim znanostima.

Studija "U potrazi za identitetom" ima osam poglavlja i plod je rada autora različitih znanstvenih usmjerenja. Započinje poglavljem "civilno društvo u nastajanju", da bi se u ostalim poglavljima ispitalo zadovoljstvo demokracijom, uloga religije u društvu, uloga žena u društvu, vrednote i uspješnost braka, važnost braka i obitelji, odnos roditelja i djece, solidarnost i pravednost, socijalna osjetljivost, obrazovanje, individualni i društveni moral, alternativno vjerovanje i slobodno vrijeme.

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –