Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 14.02.2012.

Zagrijavanje veljunsko : U spomen Aljoši Antuncu
Održava se
16.02.2012.

U četvrtak 16. veljače u 20:30 sati, zagrebačka Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića ugostit će još jedno Zagrijavanje. Književno druženje ovog je puta posvećeno časopisu Libra Libera i nedavno preminulom piscu Aljoši Antuncu, koji je baš u Libri objavio prve prozne tekstove.

Ulomke iz Antunčeva zadnjeg romana (sa svoja je tri objavljena romana zaslužio epitet 'hrvatskog Burroughsa') čitat će Zoran Pilić, a o njegovom radu i novitetima iz Librinog domaćeg te inozemnog književnog arsenala govorit će (i čitati ih!) Katarina Peović Vuković, Sana Perić „Rusulica“ i Zoran Roško.


Aljoša Antunac  (1967-2011)

rođen je 1967. u Šibeniku gdje je pohađao osnovnu i srednju školu. 1991 i 1992. godine proveo je na ratištu šibenskoga zaleđa u sastavu Zbora narodne garde i Hrvatske vojske. Devedesetih godina u Zagrebu završava Višu informatičku školu. Prvi prozni tekst, izvatke iz romana "Neka vrsta ljubavi", objavljuje u časopisu "Libra Libera" 2002. godine. 2003. objavljuje u zborniku "Sve priče". 2004. u zbirci "Queer priče" objavljena mu je priča koja je nastala kao rezultat književnog natječaja organiziranog za područje nekoliko zemalja u regiji. U tjedniku Zarez, 2006. objavio je prijevod pjesama američkog pjesnika, dobitnika PEN-ove nagrade i kažnjenika osuđenog na smrt, Stephena Waynea Andersona. Libra Libera 2006. objavljuje prvo izdanje „Poslije zabave“. Izdavačka kuća Konzor 2007. godine objavljuje oba Antunčeva romana (reprint Poslije zabave) i „Neka vrsta ljubavi“. Nedavno je objavljen i Antunčev zadnji roman „Tamo gore, tamo su šine“ (Sandorf, 2011). Aljoša Antunac je bio zaposlen u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici kao informatičar. Živio je u Zagrebu.

 
Katarina Peović Vuković

viša asistentica na Odsjeku kulturalnih studija, Filozofskog fakulteta u Rijeci. Diplomirala, magistrirala i doktorirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Objavila zbornik tekstova „Hakima Beya“ (Privremene autonomne zone i drugi tekstovi, Jesenski i Turk, 2003. godine), a u pripremi je i njezina knjiga „Mediji i kultura. Postoji li ideologija nakon decentralizacije?“ (Jesenski i Turk, 2012). Teorijske i kritičke članke objavljivala za Treći program Hrvatskog radija, Zarez, Quorum, Književnu smotru, Artefact, itd. 2008. godine uređivala je emisiju Elektrosfera na Trećem programu Hrvatskog radija.

 
Sana Perić - Rusulica

rođena u Splitu, voli romantične komedije, ples i teorijsku fiziku, ne voli slobodno tržište. Nije je puno briga za paralelne svjetove u kojima je možda sretnija kad je njena svijest samo ovdje. Piše blog if you tolerate this then your children wear v-necks

 
Zoran Pilić

rođen je 1966. u Zagrebu. Objavio je zbirku kratkih priča „Doggiestyle“ (2007.) te romane „Krimskrams“ (2009.) i „Ðavli od papira“ (2011.)

 
Zoran Roško

Na zagrebačkome Filozofskom fakultetu diplomirao je na odsjecima filozofije i komparativne književnosti. Zaposlen je kao knjižničar-informator u Knjižnicama grada Zagreba; član je uredništva dvotjednika za kulturu i društvena zbivanja Zarez, te urednik na Trećem programu Hrvatskog radija. Zoran Roško je autor triju knjiga „Paranoidnije od ljubavi, zabavnije od zla“ (Naklada MD, 2002), „Moje noćne more prelijepe su za ovaj svijet“ (OceanMore, 2010) i „Ljepota jede ljude“ (Ocean more, 2011).

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –