Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Manfred Spitzer

Usamljenost : Neprepoznata bolest

  • Nakladnik: Naklada Ljevak
  • Prijevod: Andy Jelčić
  • 09/2019.
  • 288 str., meki uvez
  • ISBN 9789533553092
  • Cijena: 18.45 eur
    Preračunato po fiksnom tečaju konverzije 7,53450 kuna za 1 euro
  • Cijene knjiga su informativnog karaktera, navodimo prvu cijenu po izlasku knjige iz tiska. Preporučamo da cijene i dostupnost knjiga provjerite kod nakladnika ili u knjižarama! Moderna vremena više se ne bave prodajom knjiga, potražite ih u knjižarama, antikvarijatima ili u knjižnicama.

Usamljene osobe češće od ostalih ljudi obolijevaju od raka, srčanog i moždanog udara, depresije i demencije. Usamljenost je osim toga zarazna i širi se poput epidemije – nisu pogođeni samo samci ili samohrani roditelji već i oženjeni! Prema Manfredu Spitzeru, usamljenost je uzrok smrti broj jedan u zapadnim zemljama. Ovu alarmantnu činjenicu dosada je potvrdio čitav niz znanstvenih istraživanja i studija širom svijeta, a koji ukazuju i na ovo: usamljenost je više od samoće.

Manfred Spitzer u svojoj novoj knjizi "Usamljenost : Neprepoznata bolest" po prvi put opisuje zašto je usamljenost uzrok bolesti, kako izgledaju patološka usamljenost i socijalna izolacija i kakav ozbiljan utjecaj imaju na zdravlje, tijelo i dušu pogođenih. Angažirani psihijatar Spitzer svojom knjigom želi prodrmati ovo društvo, koje usamljenost još uvijek promatra kao poželjnu wellness ponudu za ljude pod stresom.

„Glavni ciljevi autora knjige Digitalna demencija, njemačkog psihijatra i neuroznanstvenika Manfreda Spitzera bili su istražiti i opisati kako problem usamljenosti utječe na zdravlje, razmišljanje i ponašanje pojedinca, ali i cijelih društava. Knjiga je objavljena 2018. godine, a ne sumnjam da će biti bestseller preveden na brojne jezike. U knjizi se relativno sažeto podastiru rezultati recentnih istraživanja koja se dotiču fenomena usamljenosti, a autor ih nastoji interpretirati jednostavnim rječnikom na svakome razumljiv način. Pažljivi čitatelj neće se moći oteti dojmu da je u podlozi pisanja (i ove) knjige bila iskrena zabrinutost zbog mogućih nesagledivih negativnih posljedica koje suvremeni način života nosi (sve više uz digitalne tehnologije, a sve manje uz druge ljude i s njima), a koje možda više neće biti lako ispraviti. Iako je problem usamljenosti ozbiljan, kao zabrinuti psihijatar, liječnik i roditelj, autor svojim uratkom šalje optimističnu poruku kako na jednostavan način, već danas, možemo popraviti svijet u kojemu živimo i napraviti ga boljim za sve, napose za svoju djecu i nove generacije.“ - iz recenzije prof. dr. sc. Gorana Šimića

Manfred Spitzer međunarodno je priznati njemački psihijatar, psiholog i neuroznanstvenik. Direktor je Psihijatrijske sveučilišne bolnice u Ulmu i osnivač Centra za neuroznanost u istom gradu. Nakon diplome na Sveučilištu u Freiburgu predavao je na nekima od najvećih svjetskih sveučilišta, u Heidelbergu, Harvardu, Oregonu itd. Objavio je velik broj znanstvenih radova iz područja neuroznanosti, učenja, psihologije i psihijatrije. Dobitnik je brojnih prestižnih znanstvenih nagrada i priznanja, kao što su nagrada Duphar Research Award, koju dodjeljuje Njemačko društvo za psihijatriju, psihoterapiju i neurologiju, nagrada Cogito, koju dodjeljuje Fondacija Cogito, znanstvena nagrada koju dodjeljuje Fondacija Margrit Egner itd. Napisao je nekoliko knjiga s područja psihopatologije, učenja i dječjeg razvoja. Godine 2012. objavio je knjigu "Digitalna demencija", koja je izazvala golemu pozornost javnosti i struke.

© Bilješke o knjigama izrađene su na osnovu informacija dobivenih od nakladnika i njihove dodatne uredničke obrade temeljem uvida u sadržaj knjige, te se kao takve ne smiju prenositi bez prethodnog dogovora s uredništvom portala.

– Od istog nakladnika –

Prethodna Slijedeća Vidi sve knjige

– Od istog autora –

Prethodna Slijedeća Vidi sve knjige

– Pretraži sve knjige –