Tragom duha kroz divljinu
- Nakladnik: Profil
- 11/2006.
- 386 str., meki uvez s ovitkom
- ISBN 9531203350
- Cijena: 23.76 eur
Preračunato po fiksnom tečaju konverzije 7,53450 kuna za 1 euro - Cijene knjiga su informativnog karaktera, navodimo prvu cijenu po izlasku knjige iz tiska. Preporučamo da cijene i dostupnost knjiga provjerite kod nakladnika ili u knjižarama! Moderna vremena više se ne bave prodajom knjiga, potražite ih u knjižarama, antikvarijatima ili u knjižnicama.
Slijedeći trag duha kroz divljinu ideja, povijesnih okolnosti, moralnih i osobnih iskušenja, pisac ove knjige od prve do posljednje stranice vodi svjež i poticajan dijalog s pojedincima i idejama koji su obilježili vrijeme i prostor u kojima živimo.
Romanopisac, dramski autor, fizičar i filozof Ivan Supek rođen je 8. travnja 1915. u Zagrebu. Pučku školu i gimnaziju završio je u rodnome gradu, a matematiku, fiziku i filozofiju studirao u Ziirichu, Parizu, Zagrebu i Leipzigu, gdje je stekao doktorat znanosti i radio kao asistent glasovitog fizičara Wernera Heisenberga. U ožujku 1941. uhitio ga je Gestapo, ali je spašen Heisenbergovim posredovanjem.
Od 1943. do 1945. Supek sudjeluje u NOB-u, a nakon rata pa sve do odlaska u mirovinu 1985. radi kao profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu. Bio je utemeljitelj Instituta Ruđera Boškovića, rektor Zagrebačkog sveučilišta (1969. - 1972.) i inicijator osnivanja Inter-univerzitetskog centra (IUC) u Dubrovniku. Godine 1958. isključen je iz Instituta zbog protivljenja pokušaju Savezne komisije za nuklearnu energiju da u Vinči proizvede atomsku bombu.
Dugogodišnji je urednik časopisa Encyclopaedia Moderna i predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Osim plodnog književnog rada, objavio je oko stotinu naslova iz teorijske fizike i filozofije, a za svoj humanizam i mirotvorni rad dobio je više međunarodnih priznanja.
Romanopisac, dramski autor, fizičar i filozof Ivan Supek rođen je 8. travnja 1915. u Zagrebu.
Pučku školu i gimnaziju završio je u rodnome gradu, a matematiku, fiziku i filozofiju studirao u Ziirichu, Parizu, Zagrebu i Leipzigu, gdje je stekao doktorat znanosti i radio kao asistent glasovitog fizičara Wernera Heisenberga. U ožujku 1941. uhitio ga je Gestapo, ali je spašen Heisenbergovim posredovanjem. Od 1943. do 1945. Supek sudjeluje u NOB-u, a nakon rata pa sve do odlaska u mirovinu 1985. radi kao profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu.
Bio je utemeljitelj Instituta Ruđera Boškovića, rektor Zagrebačkog sveučilišta (1969. - 1972.) i inicijator osnivanja Inter-univerzitetskog centra (IUC) u Dubrovniku. Godine 1958. isključen je iz Instituta zbog protivljenja pokušaju Savezne komisije za nuklearnu energiju da u Vinči proizvede atomsku bombu. Dugogodišnji je urednik časopisa "Encyclopaedia Moderna" i predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.
Osim plodnog književnog rada, objavio je oko stotinu naslova iz teorijske fizike i filozofije, a za svoj humanizam i mirotvorni rad dobio je više međunarodnih priznanja.
© Bilješke o knjigama izrađene su na osnovu informacija dobivenih od nakladnika i njihove dodatne uredničke obrade temeljem uvida u sadržaj knjige, te se kao takve ne smiju prenositi bez prethodnog dogovora s uredništvom portala.